Напевно з вами це траплялося: вода для чаю закипіла, але з якихось причин ви зовсім про неї забули ... Заварник залишається порожній, а воду доводиться кип'ятити по другому колу. Ось цей момент дуже важливий, тому що така звична для нас дія несе смертельну небезпеку! За свою забудькуватість і повільність доводиться платити занадто дорогу ціну.
Не можна кип'ятити двічі
Коли вода закипає, всі шкідливі речовини, що входили до її складу, випаровуються. Ніяких мікробів, бактерій, важких металів в ній вже немає. Але якщо вода кипить занадто довго або закипає повторно, все змінюється!
За хімічним складом така рідина починає бути схожою на воду, яку зовсім не кип'ятили. З'являються й інші речовини, що завдають шкоди здоров'ю при попаданні в організм.
Чому не можна кип'ятити воду двічі
Миш'як
Миш'як в складі питної води, як стверджує ВООЗ, - найбільша загроза здоров'ю людини. Ця речовина має властивість накопичуватися в організмі і стає причиною хвороб шлунково-кишкового тракту, невропатії, серцево-судинних захворювань, порушень функції нирок, діабету і раку.
Нітрати
Нітрати є скрізь: у грунті, на якій ростуть фрукти і овочі, в повітрі і навіть у воді. При вторинному кип'ятінні води нітрати перетворюються на канцерогенні нітрозаміни. Вони можуть викликати такі види раку, як рак яєчників, товстої кишки, сечового міхура, підшлункової залози, стравоходу і шлунка.
Фтор
Виявлений в воді фтор надзвичайно небезпечний для організму людини! Науково доведено, що зміст фториду в питній воді призводить до зниження IQ у дітей. Крім того, фтор може стати причиною безпліддя і гормональних порушень.
Тепер ви знаєте, як кип'ятити воду правильно! Не варто тримати окріп занадто довго на вогні або ж повторно кип'ятити воду, особливо ще гарячу. Безглуздо зайвий раз випробовувати долю і дозволяти шкідливим хімічним речовинам шкодити своєму організму!
За матеріалами: headinsider.net
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі