Буває з вами таке: на середині перегляду серіалу ви раптом відчуваєте, що неодмінно повинні зараз же з'їсти кекс або шоколадку? Навіть якщо півгодини назад ви щільно пообідали? Не вірте, це не голод, а примара, якої треба позбуватися! Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Морквина, морквина, і ще раз морквина!
Тримайте під рукою продукти з низькою калорійністю, але з високим вмістом клітковини: моркву, капусту, салат. Якщо відчули напад голоду, починайте їх їсти. Плюс сирих овочів в тому, що їх треба довго жувати. На той час, як ви пережуєте морквину, напад голоду піде, як ніби його й не було!
Увімкніть уяву
Є теорія, яка говорить: наші харчові пристрасті існують тому, що ми... малюємо їх в своїй уяві. Наприклад, піцу, тістечко-кошичок, плитку шоколаду. Уявіть прямо зараз якийсь із цих продуктів, і ви миттєво відчуєте, що хочете його з'їсти негайно!
Але є хороша новина: багата уява може не тільки зіпсувати вам фігуру, а й допомогти уникнути спокуси! Як? Енн Хсу, доктор філософії, що вивчає поведінку людини в Лондонському університеті, пропонує такий трюк. Всякий раз, коли вам захотілося солодощів, візуалізуйте щось, що абсолютно не має відношення до їжі. Наприклад, уявіть собі дрімучий ліс. Або єдинорога. Або шикарний кабріолет. Через пару хвилин ви забудете про свій голод.
Грайте в ігри
Одне дослідження довело: гра в звичайний тетріс всього за 3 хвилини знижує тягу до їжі приблизно на 14%. Справа в тому, що комп'ютерні ігри або ігри на телефоні включають розумові процеси в мозку, які пригнічують почуття голоду.
Зателефонуйте подрузі
Хочете з'їсти щось жирне або солодке? Негайно хапайте телефонну трубку і дзвоніть тому з ваших друзів, хто вміє довго і зі смаком базікати по телефону. Бажано, щоб це була цікава вам людина чи той, у кого завжди повно новин і пліток. У цьому випадку діє все той же принцип: ми витісняємо думки про їжу тим, що доводиться включатися в обговорення, стежити за думкою співрозмовника, підтримувати розмову. Після 10-15 хвилин спілкування ви забудете про те, що хотіли їсти.