Бурякова дієта розрахована не більше ніж на 7-10 днів. Сидіти на ній довше медики не рекомендують. Однак вона легко переноситься організмом і обов'язково вам сподобається. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Зважайте на протипоказання
Під час бурякової дієти слід виключити з меню жирну їжу, солодощі, алкоголь.
Разом із буряком можна вживати в їжу низькокалорійні дієтичні страви: інші овочі, пісне м'ясо, зернові пластівці, знежирені молочні продукти. Щоб буряк краще засвоювався, рекомендується заправляти бурякові салати оливковою або лляною олією.
Бурякова дієта, як і будь-яка інша, не повинна застосовуватися людьми, хворими на діабет, із захворюваннями нирок, алергіками, а також обережно слід до неї ставитися, якщо маються інші проблеми зі здоров'ям. Щоб уникнути ризику, звернися за консультацією до свого лікаря.
Сирий буряковий сік можна приготувати за допомогою соковижималки, блендера або дрібної терки. У двох останніх випадках з подрібненого буряка сік слід віджати через складену в кілька шарів марлю. У чистому вигляді буряковий сік краще не пити, бо це досить сильний алерген. Розбав його в рівній пропорції соком моркви, яблука, апельсина або ж простою водою.
Буряк почисти, розріж на кілька частин і помісти на деко або у форму для випікання. Для смаку можна трохи посипати корицею, скропити оливковою олією і апельсиновим соком. Запікай у розігрітій до 180°С духовці до готовності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу