Молоко містить багато вітамінів, які є органічними речовинами і, як правило, містяться в рослинах і організмах тварин в низьких концентраціях.
Зазвичай термічно оброблене молоко, доступне сьогодні людям, майже не поступається у вмісті вітамінів. Наприклад, літр пастеризованого молока (обробленого коротким тепловим впливом більш 100 градусів протягом 4 секунд) містить денну дозу вітамінів А і В2, частину добової норми вітаміну D для дорослої людини. Нестача таких вітамінів в організмі зазвичай призводить до зниження опірності інфекційним захворюванням, припинення росту у дітей, втрати апетиту і підвищеної втоми.
Всесвітня Організація Охорони Здоров'я (ВООЗ) заявляє, що добова потреба в йоді для дорослих становить 150 мкг і для вагітних - 200-250 мкг. А ось серед наслідків йододефіциту фахівці відзначають зниження дітородних можливостей у жінок, припинення розвитку плода у вагітних, порушення розумового і фізичного розвитку у дітей.
В молоці йод міститься як мікроелемент в низькій концентрації, але добре засвоюється за рахунок зв'язку з казеїном і сироватковими білками. Саме тому в профілактичний раціон слід включати молоко разом з іншими продуктами, що містять йод.