Баклажани містять вітаміни С, В, В2, РР, каротин, а також калій, натрій, кальцій, магній, фосфор і залізо. Ці овочі входять в національні кухні по всьому світу - від Китаю до Америки. У деяких країнах баклажани їдять сирими, так як в сирому вигляді вони зберігають більше корисних речовин.
Під час приготування баклажани значно зменшуються в об'ємі, втрачаючи рідину, тому слід обов'язково враховувати цей факт, якщо ви плануєте робити страву.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Баклажани знижують холестерин Баклажани їдять як з шкіркою, так і без неї. Вважається, що шкірка абсолютно не перетравлюється нашим організмом, тому краще прибрати зайве навантаження для шлунка. З іншого боку, в шкірці багатьох овочів і фруктів зосереджена максимальна кількість вітамінів і мінералів.
Дуже гармонійно баклажан виглядає в складі овочевих рагу і соте, адже поєднується з сезонними овочами якнайкраще - томатами, болгарським перцем, кабачками. Баклажани - чудовий гарнір до риби і м'яса.
Існує чимало видів баклажанів, але найкориснішими є вузькі подовгасті плоди з майже чорною шкіркою. Перезрілі баклажани не варто вживати, адже вони містять отруйну речовину соланін.
Баклажани гармонійно поєднуються з такими спеціями, як базилік, часник, цибуля, чебрець, розмарин, кумін, коріандр, естрагон. Вживаючи баклажани, можна знизити рівень холестерину в крові, поліпшити роботу серця, вирішити проблеми кишечника, печінки і нирок.