Міф №1Не рекомендується з'їдати більше 2 штук на день, тому що підвищиться рівень холестерину в крові, що, в свою чергу, призведе до серцево-судинних захворювань. Кожне яйце дійсно має 200 мг холестерину і 5 г жирів. Але споживання яєць не пов'язане з рівнем холестерину в крові, скільки б яєць ви не з'їдали. Печінка людини виробляє в кілька разів більше холестерину, він необхідний організму для підтримки імунних функцій і для вироблення ряду гормонів (наприклад, тестостерону). Але все це так званий "хороший" холестерин. "Поганий" холестерин підвищується при споживанні дуже жирних, багатих легкозасвоюваними вуглеводами продуктів з низьким вмістом клітковини, вітамінів і мінералів.
Міф №2Білок корисний, а жовток - шкідливий, адже в білку холестерину немає, а в жовтку - є.
Як вже говорилося, не потрібно боятися холестерину з яєць. У жовтку містяться потрібні нам вітамін A, вітамін D і вітамін E, крім того, він багатий поліненасиченими жирними кислотами (Омега-3), наприклад, лінолевою кислотою. А ось в яєчному білку цих речовин немає. Білок яєць складається з амінокислот: глутамінова кислота (1,6% складу яйця), аспарагінова кислота (1,3%), лейцин (1%), серин (0,9%), лізин (0,9%), ізолейцин ( 0,7%), треонін (0,6%). До речі, яєчний протеїн засвоюється практично повністю.
Міф №3Найкраще випивати яйця сирими. Знову ж таки, це міф. Сирий яєчний білок набагато гірше засвоюється і сильно перевантажує шлунок, крім того, з'являється небезпека захворіти на сальмонельоз. Краще варити улюблені яйця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курячі яйця для дитячого здоров'я