Недавнє соцопитування показало, що 76% українців їдять супи практично щодня. Про корисність і небезпеки супів експерти поміркували науковці
Наваристі супи. Супи - це чудовий спосіб добитися різноманітності в раціоні харчування, а також забезпечити організм необхідною йому водою і корисними овочами. Але дієтологи застерігають: потрібно бути обережнішими з наваристими супами. Якщо вибирати наваристий борщ або солянку, краще після цього не брати другий, інакше можна отримати передозування з поживними речовинами калоріями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому супи швидкого приготування такі шкідливі?Занадто солоні і жирні наваристі супи можуть бути небезпечні навіть для людей з міцним здоров'ям. Їх варто їсти зрідка, віддаючи данину українські кулінарній традиції.
Чи корисний суп для травлення? Більшість лікарів сходяться на думці, що супи не поліпшують травлення - шлунок сприймає їх як будь-яку іншу їжу. Все з'їдене він за допомогою соків доводить до однорідної кашки.
Чи обов'язково знімати пінку? Багато хто вважає, що пінка, яка з'являється при варінні м'ясного бульйону, містить антибіотики та інші небезпечні речовини, що виходять з м'яса. Але експерти відзначають: така пінка - це просто білок, який згорнувся від високої температури.
Супи на кістках. Є дані про те, що скелет великої рогатої худоби здатний накопичувати важкі метали. Але вчені констатують, що потенційно шкідливі речовини "занадто щільно вбудовуються в організм тварини" і в бульйон при варінні не потрапляють. До того ж якість м'яса постійно перевіряється наглядовими органами.
Супи як антипохмільні ліки. На цій посаді саме корисні калорійні супи з великою кількістю жиру. Тому, зазначають експерти, такі супи потрібно сприймати не як частину здорового раціону, а як терапію і, відповідно, їсти лише з нагоди, а не постійно.