Лецитин - це жироподібна речовина, надходження якої в організм забезпечує здорову діяльність мозку, нервів і травлення. Завдяки лецитину видаляє надлишок холестерину з кровообігу, що знижує ризик серцево-судинних захворювань.
Продукти з лецитином
Лецитин зміцнює мозкові і нервові клітини: його вживання допомагає організму краще переносити стресові ситуації, робоче навантаження, нервове напруження. Як будівельний блок мембран мозкових нейронів лецитин безпосередньо впливає на функціональну здатність сірих клітин. Він забезпечує передачу нервових імпульсів: якщо в нервову клітину надходить надто мало лецитину, когнітивні функції, швидкість реакції і пам'ять можуть бути знижені.
Також лецитин включено до транспортування холестерину через кровоносні судини: він сприяє видаленню надлишку холестерину з крові. Крім того, лецитин підтримує функцію жовчі, здоров'я кишечника і травної системи.
Було науково доведено, що лецитин благотворно впливає на пацієнтів із захворюваннями печінки, такими як алкогольна жирна печінка і гепатит. Працівниками Державтоінспекції зафіксовано позитивну дію лецитину і при лікуванні виразкового коліту, хронічного коліту.
Позитивний вплив лецитину на організм експертами з харчування пояснюється дією його компонента холіну. Дана речовина підтримує спалювання жиру, робить позитивний вплив на когнітивні функції, покращуючи передачу сигналу між клітинами мозку. Холін є одним з визнаних активаторів мозкової діяльності.
Щоденне рекомендоване споживання холіну складає 550 мг для чоловіків і 425 мг для жінок. Для порівняння: одне яйце містить від 250 до 300 міліграмів холіну, 100 грамів зародків пшениці - близько 150 міліграмів, 100 грамів яловичої печінки - близько 420 міліграмів холіну.
Також лецитин міститься в молоці, сирі, горосі, кукурудзі, соєвих бобах, рибі, горіхах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?