Співробітники Технічного дослідницького центру МТТ зробили заяву про те, що їжа, приготована з цільнозернових круп, знижує ризик розвитку діабету другого ступеня, хвороби серця і судин, а також ожиріння не гірше багатьох препаратів.
"Для активного обміну речовин необхідний гормон GLP-1. Його вироблення сприяють не тільки ліки, а й звичайні каші, перш за все, ячна і перлова", - повідомили фінські фахівці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка крупа найкорисніша?Вчені не в перший раз вказують на здатність ячменю стабілізувати рівень інсуліну і цукру в крові. Раніше дослідники Університету Лунда (Швеція) також заявляли, що ячмінні продукти допомагають зменшити ризик розвитку таких захворювань, як ожиріння, діабет другого типу і серцево-судинні розлади. Вченими було виявлено, що ячмінь допомагає регулювати глікемічний індекс через механізм за участю процесу бродіння мікроорганізмів в кишечнику. Це відбувається завдяки тому, що ячмінь багатий вуглеводами, дієтичним волокном і стійким крохмалем. Спостереження показали, що додавання в їжу ячменю значно покращує чутливість клітин до інсуліну при вже наявному діабеті.
Ще одна особливість ячменю: він містить найбільше фосфору - мікроелемента, який необхідний для нормального обміну речовин, засвоєння кальцію і регулювання мозкової діяльності.