Дослідження в Canadian Journal of Psychiatry показало, що приблизно у 20 відсотків людей без деменції спостерігаються суттєві ознаки накопичення бета-амілоїду в мозку. Бета-амілоїдні білки злипаються, утворюючи бляшки, які блокують реакції і викликають хворобу Альцгеймера, найбільш поширену форму деменції.
Дієтолог Наталі Ламб розповіла, на які особливості дієти варто звернути увагу, щоб знизити ризик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Деменція після 18 років: чому так трапляється?Ламб зазначає, що високий рівень цукру в крові підвищує вироблення бета-амілоїду в мозку. У міру підвищення рівня цукру в крові збільшується необхідну кількість інсуліну. Фермент, який розкладає інсулін, працює також і з бета-амілоїду. Однак підвищений рівень інсуліну змушує фермент змістити пріоритети в його сторону.
Під час голодування фермент, що руйнує інсулін, може зосередитися на амілоїдних білках. Крім цього, такий вид голодування підвищує чутливість до інсуліну і знижує окислювальний стрес. Також передбачається, що це збільшує здатність мозку до самовідновлення.
Ламб зазначає, що рослини багаті на поліфеноли, які відомі своїми антиоксидантними і протизапальними властивостями. Горіхи, цитрусові, ягоди, листова зелень, злаки і оливкове масло є відмінними джерелами поліфенолів.