Правда, з двома застереженнями. По-перше, користь вона приносить тільки при помірному споживанні, втім, як і будь-які інші. А по-друге, олія повинна бути холодного віджиму. В такій олії 11% поліненасичених жирів, таких як омега-3 і омега-6 і 73% мононенасиченої олеїнової кислоти.
Різні дослідження доводять, що олеїнова кислота допомагає у профілактиці ракових захворювань, знижує запальні процеси, покращує імунітет, знижує рівень холестерину, знижує тиск. При цьому мононенасичені жири не втрачають своїх корисних властивостей при температурній обробці. Так що на оливковій олії можна смажити, не побоюючись за втрату корисних властивостей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олія мускатного горіха: корисні властивостіКрім корисних жирних кислот оливкова олія містить вітаміни К і Е, а також потужні антиоксиданти, які знижують ризик розвитку хронічних захворювань. Варто відзначити, що вітамін E часто називають секретом молодості. Пов'язано це з тим, що він стимулює синтез білків, сприяючи утворенню нових клітин. Оливкова олія дуже корисна для шкіри, волосся і нігтів - його широко використовують для виготовлення засобів по догляду і домашнього догляду.
Цікаво і те, що деякі дослідження підтверджують, що оливкова олія сприяє схудненню. Деякі фахівці це пов'язують з унікальною властивістю олеїнової кислоти, яка в кишечнику переробляється в унікальна речовина олейлетаноламід. Ця речовина подає в мозок сигнали про те, що організм наситився і їжа більше не потрібна, тобто пригнічує апетит.