Прийнято вважати, що консервну банку з токсином дуже легко виявити. Мовляв, якщо вона здулася, або самі продукти придбали характерний різкий запах, вживати цей продукт не можна. Дійсно, здуття домашніх (або магазинних) банок з консервами, соліннями, маринадом небезпечне. Але токсин ботулізму, на жаль, може міститися і в тих продуктах, які ніяк не змінили свій зовнішній вигляд.
Звідки взагалі з'являється цей токсин? Він виникає в продуктах харчування, позбавлених доступу кисню, до яких якраз належать консерви і домашні соління, а також копчення. Якщо повітря може проникати в товщу продуктів, хвороботворні мікроби там не з'являться. Якщо доступ повітря закритий, ризик є. За словами експертів, особливо небезпечні соління з грибів, м'яса, риби, моркви, портулаку, буряка і кропу, адже їх важко відмити від частинок грунту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Домашня консервація: основні помилкиЗберігати домашні консерви і соління потрібно в холодному погребі чи холодильнику. Але льохів в міських квартирах немає, а привезені з дачі 5 величезних сумок з консерваціями в холодильник не запхнеш. Їх виносять на балкон, де далеко не завжди досягається бажана температура. При перших симптомах отруєння після вживання консервів потрібно терміново викликати швидку - будь-яке зволікання при лікуванні ботулізму загрожує летальним результатом.