Багато експертів по здоровому харчуванню сходяться на думці, що пропускати сніданок не варто. Дослідження показали, що люди, які починають ранок з багатої білком і клітковиною їжі, як правило, мають більш низький індекс маси тіла (ІМТ) і споживають менше калорій протягом дня. Інше дослідження виявило, що пропуск сніданку був пов'язаний з більш високим ризиком діабету 2 типу
Як зазначила лікар-дієтолог Стейсі Кравчик, не існує "чарівних продуктів або стратегій, які можуть миттєво стати стрункіше або здоровіше". Проте є кілька простих прийомів, які допоможуть зробити сніданок дійсно корисним.
В першу чергу, варто розробити правильний план харчування. "Хороші звички допомагають формувати в майбутньому корисні звички, тому збалансований сніданок з багатими клітковиною зерновими (включаючи продукти, приготовлені як з цільного зерна, так і з збагачених зерен), нежирним білком і деякими фруктами чи овочами може допомогти вам зберегти почуття ситості надовго", - розповіла Кравчик.
Багато лікарів називають сніданок найважливішим прийомом їжі за день, тому що він запускає роботу організму після сну і прискорює метаболізм. Для підтримки здорової ваги, рекомендується їсти кожні 2-3 години невеликими порціями. Щоб не "зриватися" на кекси, пластівці і млинці протягом дня, в сніданок краще всього включати горіхи, овочі, насіння, фрукти та цільнозернові продукти.
Ще одна невелика хитрість - випивати перед їжею одну-дві склянки води. Це пов'язано з тим, що організму, в першу чергу, після сну потрібно поповнити запас рідини, а по-друге, вода може ефективно пригнічувати апетит. Дослідження показують, що питна вода знижує щоденне споживання калорій за рахунок наповнення шлунка, зменшує споживання солодких напоїв і втамовує тягу до їжі. Крім того, спрагу часто приймають за голод, тому вода також може придушити і її. Одне дослідження, опубліковане в "Журналі Академії харчування та дієтології" за участю літніх людей з ожирінням, показало, що добровольці, які випивали близько 400 мл води за 30 хвилин до сніданку, знизили споживання калорій під час наступного прийому їжі на 13%.