Коли справа стосується здоров'я кишечника, який багато лікарів називають головним органом довголіття, до раціону рекомендується включати пробіотики. Було доведено, що ці мікроорганізми допомагають підтримувати роботу травного тракту та навіть зміцнюють імунітет
Простий, але корисний продукт для головного органу довголіття порадила дієтолог
Найпростіший спосіб отримати порцію пробіотиків – з'їсти натуральний йогурт, проте деякі дієтологи вважають, що найкращим джерелом корисних бактерій є кефір. Лікар-дієтолог Мелісса Ріфкін (Melissa Rifkin), засновник компанії Melissa Rifkin Nutrition, пояснила, що обидва продукти є кисломолочними і мають схожий профіль поживних речовин. Тим не менш, кефір часто містить більше пробіотиків – за деякими даними, в середньому 61 штам бактерій.
Як зазначили у Cleveland Clinic, за допомогою пробіотиків можна знизити запальні захворювання кишечника, покращити його роботу та зменшити симптоми СРК (синдром роздратованого кишечника).
Крім того, метааналіз, опублікований у журналі World Journal of Gastroenterology, показав, що пробіотики можуть усунути симптоми захворювань, пов'язаних з бактерією H. Pylori, яка спричиняє виразкову хворобу, хронічний атрофічний гастрит та рак шлунка. Крім цього, вживання кефіру пов'язують з покращенням метаболізму холестерину, антимікробною активністю, придушенням пухлин та збільшенням швидкості загоєння ран.