Багато людей схильні заїдати свої емоції.
Найчастіше заїдаємо гнів, страх, смуток і радість. Для того, щоб перестати це робити, потрібно дотримуватись простого алгоритму дій.
Їжа може бути і способом відпочинку, і відволіканням, і заспокоєнням, і мати інші психологічні функції. Проблема виникає тоді, коли їжа стає єдиним (головним) способом отримання всього.
1. Розпізнати емоцію. У момент, коли хочеться щось з'їсти, але відчуття фізичного голоду відсутнє, спробувати зрозуміти яке почуття викликало бажання підкріпитися. Для цього слід вибрати один із варіантів: гнів, страх, сум, радість. Варіант "нічого" не підходить.
2. Знайти думку. За кожною емоцією стоять думки людини.
3. Виявити потребу. Для цього необхідно відповісти на запитання, яке бажання є насправді. Це може бути спокій, відпочинок, свобода, відволікання, розвага та інше.
4. Замінити їжу. Постаратися зрозуміти, як можна задовольнити потребу. Наприклад, для відпочинку можна прийняти ванну, подивитися серіал, почитати книгу, зробити косметичну процедуру тощо.
5. Спробувати. Необхідно реалізувати намічену стратегію та зрозуміти, як можна охарактеризувати самопочуття після вжитих заходів.