Для жителів країн Азії рис - це повсякденне харчування, яке вони вживають з раннього дитинства і до останніх днів життя. Європейські шлунки більше пристосовані до інших видів гарніру на кшталт овочів, картоплі, макаронів і навіть гречки. Але й у нашій країні рис дуже популярний, проте не слід ним зловживати. Пропонуємо провести експеримент та залити водою рис, а потім додати туди кілька крапель йоду.
Йод вступить у реакцію з крохмалем і вода стане чорною. Адже таку саму реакцію рис створює і всередині людського тіла. Там крохмаль трансформується у глюкозу, через що у нас у крові підстрибує рівень цукру. Отже, рис має дуже високий глікемічний індекс, особливо небезпечний для людей із зайвою вагою, оскільки цей продукт наближає у них розвиток переддіабету і справжнього діабету, провокуючи резистентність до інсуліну.
Але це зовсім не означає, що рис слід виключати з раціону. По-перше, якщо ви ведете активний спосіб життя, багато тренуєтеся, не маєте зайвої ваги і стежите за показниками цукру в крові, то рис можна вживати регулярно. В іншому випадку достатньо двох-трьох разів на місяць. Якщо ж вам хочеться їсти частіше, то вибирайте пропарений його різновид, який володіє низьким глікемічним індексом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою