Співробітники Оксфордського університету проаналізували дані 13342 осіб у віці від 40 до 72 років. Фахівці довідалися, скільки алкоголю вживали добровольці. Також дослідники оцінювали час реакції учасників з допомогою комп'ютерного тесту.
Шкода пива для мозку
Дослідження показало: через вживання більше однієї третини келиха пива на день (понад 10 г алкоголю) час реакції добровольців збільшувався. Старіння посилювало негативні наслідки. До речі, до цього дослідники з Університету Ерланген-Нюрнберг з'ясували, чому деяким людям важко зупинитися, коли вони п'ють пиво.
Фахівці вивчили близько 13 000 молекул з харчових продуктів. Вчені хотіли знайти сполуки, здатні активувати рецептори дофаміну так само, як дофамін. Найбільш перспективними у цьому плані виявилися 17 з'єднань із 13000. Найбільше дослідників зацікавив горденин – компонент пива.
Горденін активував дофамінові рецептори не так, як дофамін, а через G-білки. Швидше за все це призводить до тривалого впливу на центр винагороди головного мозку. Вчені дійшли висновку, що горденин викликає так званий гедонічний голод – бажання їсти чи пити для задоволення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Улюблена іграшка дитини розповість про її приховані таланти
Не говоріть ці фрази підлітку, якщо не хочете з ним посваритися
Ароматна шарлотка з хурмою
Манго з гарбуза — простий рецепт оригінального десерту