Здавалося б, все дуже просто, але далеко не всі люди їх дотримуються.
правильне харчування
В останні роки дієтологи не вважають калорійність раціону основним параметром поживності та користі. Підрахунок калорій корисний, щоб зорієнтуватися у виборі страв і зробити меню різноманітнішим, а втрата ваги відбувається через їхній дефіцит. Але зниження калорійності страв часто призводить до нестачі енергії та основних життєво важливих макро-і мікроелементів.
Базовий обмін речовин та енергетичний баланс – не єдині критерії здорового харчування. Існує три групи основних макронутрієнтів: вуглеводи, білки та жири. Ці поживні речовини (плюс вода) є основою для життя. Мікроелементи – це важливі вітаміни та мінерали. Кожен із них грає свою особливу роль у функціонуванні організму.
Так, магній бере участь у більш ніж шестистах процесах, включаючи вироблення енергії, роботу нервової системи та скорочення м'язів. Залізо переносить кисень, впливає на імунну систему та функції мозку, а кальцій – незамінний компонент зубів та кісток, ключовий мінерал для серця та м'язів. Нестачу деяких вітамінів можна заповнити аптечними препаратами, але краще не доводити до дефіциту та отримувати все необхідне через їжу. Добова потреба у тих чи інших речовинах залежить від індивідуальних особливостей організму.
Щоб визначити ідеальний раціон, можна також проконсультуватися з лікарем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен