Про це стверджують вчені на основі дослідження.
Фахівці з лікарні Сент-Майкл у Торонто (Канада) провели дослідження за участю 121 діабетика. На початку та наприкінці експерименту у пацієнтів заміряли кров'яний тиск, вагу, рівень глюкози, жиру та гемоглобіну A1c (HbA1c) у крові. Потім піддослідних поділили на дві групи: одна мала з'їдати щодня щонайменше по чашці приготовлених бобових, а іншій було рекомендовано налягати на цільнозернові продукти, щоб збільшити споживання харчових волокон.
Через три місяці вчені виявили, що у респондентів, що їли квасолю, рівень гемоглобіну A1C скоротився з 7,4% до 6,9%, а у тих, чиє харчування рясніло цілісним зерном, цей показник впав з 7,2% до 6,9 %. Цікаво, що в «цільнозерновій» групі не спостерігалося зниження кров'яного тиску, тоді як у «бобовій» систолічний тиск зменшився зі 122 до 118 (найвищі показники), а діастолічний – з 72 до 69 (найнижчі). Для порівняння: нормальним вважається тиск, що не перевищує 120/80.
Взявши до уваги зниження кров'яного тиску, дослідники підрахували, що діабетики, які отримували щоденну порцію бобових, могли б знизити 10-річний ризик інфаркту та інсульту менш ніж на один процентний пункт порівняно з іншою групою. Для порівняння: препарати, що знижують рівень холестерину, зменшують десятирічний ризик серцево-судинних розладів на 20%, або на два відсоткові пункти у людей з вихідним показником ризику в 10%.
А ви любите бобові?