Буряк містить багато пектинових речовин, які захищають організм людини радіоактивних елементів, важких металів. Пектини не дають розвиватися в кишечнику шкідливим мікроорганізмам, беруть участь у виведенні холестерину.
Навіть у невеликій кількості буряковий сік очищає організм
Свіжий сирий буряковий сік можна використовувати в їжу круглий рік. Листя столового буряка містять майже той же набір поживних речовин, що і коренеплоди.
* При захворюваннях печінки рекомендується з'їдати натщесерце щодня 100-150 г свіжого сирого буряка і випивати по 0,5 склянки 3 рази на день за 20 хв. до їжі суміші соків буряка, моркви, огірка (1:1:1).
* Буряковий сік найцінніший з усіх овочевих соків для поліпшення складу крові. Жінкам його рекомендується пити в суміші з морквяним соком не менше 0,5 л на день. Під час менструацій добре випивати щодня по келиху бурякового соку 2-3 рази на день. Кращий ефект, ніж штучні лікарські препарати, дає буряковий сік в клімактеричний період.
* Навіть у невеликій кількості буряковий сік очищає організм. Пити його рекомендується в суміші з морквяним.
* При гіпертонії, спазмах судин, як легке проносне і заспокійливий засіб рекомендують пити сік буряка в суміші з журавлинним (2:1) або з медом (1:1). При запорах буряковий сік п'ють натщесерце.
Це хороший засіб при нервових перевантаженнях, стресових станах, безсонні. Буряковий сік покращує пам'ять.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі