Чистити нирки кавунами категорично не можна при фосфатурії тому, що виробляючи чистку нирок, ми мимоволі створюємо сприятливі умови для активного утворення фосфатних каменів. У підсумку розвинеться хронічна ниркова недостатність, що призведе, швидше за все, до інвалідності. Також і хронічна ниркова недостатність є приводом для відмови від кавунового чищення нирок.
Знову ж слід врахувати, що під час чищення збільшується відділення сечі, а це в свою чергу категорично заборонено хворим, у яких є в нирках коралоподібні камені, так як гострі краї цих каменів можуть травмувати сечоводи.
Механізм очищенняНайзручніший час для проведення чистки це кінець літа, як раз на кавуновий сезон. Для очищення нирок за допомогою кавуна, вам знадобляться не тільки кавун, але і чорний хліб, от і все меню на цілий тиждень. Це не дуже безневинна процедура, особливо для людей, які страждають хворобами серця. З цієї причини, дуже важливо щоб поруч з вами в період очищення знаходилися близькі люди. Приготуйте, про всяк випадок, корвалол, валідол, нашатирний спирт, оскільки це теж операція тільки без ножа. Враховуючи, що нирки більш активні від 17 до 21 години, то це і є гарний час для виведення каменів. Кавун буде посилено промивати нирки, а біоритм дасть потрібну силу, щоб вигнати пісок і камені.
Схема процедуриСядьте у ванну з теплою водою і беріться поглинати кавуни. У підсумку разом з сечею почне виходити пісок і камені. Теплота сприяє розкриттю сечовивідних шляхів і надає болезаспокійливу дію при виході каменів. Подібну чистку добре проводити повторно через 2 - 3 тижні для досягнення хорошого результату, тому що після першого тижня чищення може вийти тільки пісок. Після другої чистки камінь може спуститися в сечовід. А це в свою чергу збільшує ризик, що камінь там застрягне. Після третини тижня чищення, камені зазвичай виходять.
Нагадаємо, раніше редакція "Здоров'я" повідомляла про
очищення організму рисом.