Наступний день після очищення печінки добре б почати зі свіжоприготованого морквяного соку, або буряково-яблучного соку. Найкраще підійдуть яблука з кислим смаком, разом з буряковим соком вийде дуже навіть приємна суміш на смак.
Салати із зеленню
Зелень
Після того як вип'єте сік, добре б з'їсти салат із свіжої зелені, злегка підкислений або підсолений, найкраще, чим-небудь натуральним: лимонним соком, журавлиною, морською капустою. Таким чином, можна пообідати і повечеряти. На другий день харчування можна урізноманітнити.
Тепер саме час перейти на правильне харчування, для того щоб печінка зміцнювалася.
А для цього потрібно знати, які продукти найбільш шкідливі для нашої печінки, і прибрати їх зі свого меню. До цих продуктів відносяться: смажене м'ясо і риба, наваристі м'ясні та рибні бульйони, консерви, копченості, жирні закуски (особливо холодні) і продукти, що пройшли вплив високої температури. Біла мука, здоба, і інші продукти, які багаті крохмалями, забивають печінку шлаками, і роблять її твердою. Погано переносяться при захворюваннях печінки бобові та гриби. Виключити оцет, перець, гірчицю, маринади, ріпу, редис, редьку, цибулю, часник, щавель, шпинат, міцну каву і какао, алкоголь. Страви з гострим смаком, неймовірно негативно відбиваються на оздоровленні печінки.
Вітаміни
Якщо ж ви перестаралися в стимуляції печінки, це відчуєте по кислому смаку на язиці. У такому випадку, варто обмежити прийом продуктів з кислим і солоним смаком, а з терпким і гострим збільшити. Дуже важливо досягти балансу, щоб не було якихось смакових відчуттів в перервах між прийомами їжі. Для тих, хто страждає хворобами печінки, для зміцнення печінки обов'язкові вітаміни А, С, В, К, особливо групи В. Вітамін В6 збільшує антитоксичну функцію печінки, В3 (РР) відіграє важливу роль в енергетичному обміні клітин, не дає їм загинути. В1 (фолієва кислота) і В12 беруть участь в обміні білків, ферментів і окисних реакціях, сприяють синтезу білка і розглядаються як фактори росту. Вітамін К бере участь у процесі згортання крові, збільшує енергопотенціал печінкової клітини. При його недоліку, відбуваються порушення жовчовиділення і всмоктування жиру в кишечнику. Аскорбінова кислота (вітамін С) в дозі 1 грам на добу покращує роботу печінки, збільшує антитоксичну функцію, і покращують регенеративні процеси.