Вітамін С робить багато корисного для нашого організму, але не має накопичувального ефекту і дуже швидко виводиться з організму. Тому важливо заповнювати його дефіцити.
Правильний вибір вітаміну С
Вітамін С представлений сьогодні в різних формах: у шипучих таблетках, капсулах, порошку, рідкій формі. Порошковий та рідкий працюють швидше, тому що відразу всмоктуються у кров.
Що стосується форм, аскорбінова кислота - звичайнісінька, проста форма вітаміну С. Не має ніяких особливостей.
Аскорбат – зв'язується з кальцієм, магнієм чи натрієм. Соляна кислота шлунка перетворює аскорбат на аскорбінову кислоту. Така форма менше подразнює шлунок.
Вітамін С з біофлавоноїдами – суперечлива форма. Одні дослідження свідчать, що така форма краще всмоктується, інші стверджують протилежне.
Щодо ліпосомальної форми дані також суперечливі.
За фактом можна брати будь-яку форму вітаміну С, навіть аскорбінову кислоту. Ефективність інших форм не доведена — це більше маркетинг. Якщо є проблеми зі шлунком, краще вибрати аскорбат.
Зверніть увагу, що глюкоза заважає засвоєнню вітаміну С, тому вибирайте аналоги без цукру. Добре поєднується із залізом і вітаміном Е.
Приймати будь-який вітамін С краще окремо від усього, приблизно за півгодини до їжі.
Останнім часом все частіше звучить думка про необхідність приймати великі дози вітаміну С, проте враховуйте, що чим менша доза, тим краще вона засвоюється. Тому, якщо ваша добова доза 1000 мг і вище, краще розбийте її на кілька прийомів, наприклад, по 200-300 мг.
Щодо максимально допустимої добової дози, для дорослих це 2000 мг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен