Вправи допомагають зняти зайву напругу, відновлюють рухливість хребта і позбавляють від неприємних відчуттів. Якщо ви працюєте сидячи кілька годин поспіль, робіть 5-хвилинні перерви кожні 2 години і виконуйте ці нескладні вправи по 8-12 разів кожну. Ви відразу відчуєте легкість.
Вправи для хребта
Вправа №1
Вихідне положення. Стоячи, стопи на ширині тазу і паралельні один одному, погляд вперед, руки опущені.
Дія. Притисніть підборіддя до грудей і на видиху починайте плавно, хребець за хребцем, опускатися вниз, ковзаючи пальцями рук по зовнішній стороні стегон. На вдиху так само плавно в зворотній послідовності поверніться у вихідне положення.
Намагайтеся особливу увагу приділити розслабленню м'язів шиї; якщо виконання нахилу в повному обсязі неможливо через обмеження задньої поверхні стегон, необхідно зігнути ноги в колінах.
Вправа №2
Вихідне положення. Стоячи, стопи на ширині таза і паралельні один одному, погляд вперед, руки опущені.
Дія. На вдиху виконайте крок вперед і потягніться за руками вгору, створюючи одну дугоподібну лінію від стопи ззаду ноги до кінчиків пальців рук. На видиху поверніться у вихідне положення і повторіть те ж саме з іншої ноги.
Уникайте напруги в попереку, для цього необхідно виконати витягування переважно вгору; супроводжуйте поглядом рух рук, щоб шия залишалася в природному положенні.
Вправа №3
Вихідне положення. Лежачи на підлозі, ноги широко, руки в сторони, поперек притиснутий до підлоги.
Дія. Виконайте вдих і на видиху почніть тягнутися лівою рукою до правої, намагаючись з'єднати долоні, при цьому зберігайте ноги і поперек нерухомими. На вдиху поверніться у вихідне положення і повторіть те ж саме в іншу сторону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою