Лікар-дієтолог розповів, чи можна пити, коли їсте, а також які напої фахівці рекомендують всім, а які - категорично не радять
Чи можна запивати їжу: поради дієтолога
Мама завжди права?
З дитинства нам усім твердили дорослі, що запивати водою суп або кашу не можна. Мовляв, в шлунку утворюється «компот» і користі від цього змішання ніякої. Проте, іноді мами все-таки дозволяли запити густі каші якраз-таки компотом або морсом.
Звідси виникало питання: так можна пити під час їжі чи ні? І що буде якщо порушити батьківську заборону?
Відповідь на це питання дав лікар-дієтолог Андрій Бобровський.
Пийте, на здоров'я!
За його словами, заборона на пиття під час прийому їжі не має під собою ніякого наукового обгрунтування.
- Думка, що не можна пити воду під час їжі, необгрунтована. Якщо ми візьмемо суп, як одну з найбільш дієтичних і правильних страв, то це і є, за великим рахунком, вода разом з більш твердою їжею. Тобто їжу можна запивати, - зазначив Бобровський.
На його думку, якщо виникає бажання запити їжу, то краще якщо в склянці буде звичайна негазована тепла вода. Ідеально, якщо вона буде кімнатної температури.
Не небезпечно запивати улюблені страви і теплим несолодким чаєм. Головне, щоб він був не дуже міцний і комфортної температури.
Лікарі не рекомендують
За заборону дієтолога потрапили лише два види рідини - сильно солодкі напої (неважливо, чай це або компот) і газовані. Вони здатні розладити травлення і загострити захворювання шлунково-кишкового тракту. А крім того, значно підвищують калорійність обіду або вечері. А значить, про струнке гарне тіло доведеться тільки мріяти, навіть якщо ви їсте виключно дієтичний суп.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі