Фахівці дійшли висновку, що відмова від їжі певною мірою змінює білковий профіль. Ймовірно, це сприятливо для серцево-судинної системи та суглобів при ревматоїдному артриті.
Голодування та правильне харчування
Від людей, які вважають відмову від їжі корисною, можна почути про здатність запускати процес аутофагії (самоснищення) у дефектних або злоякісних клітинах. Такого висновку свого часу дійшов учений нобелівський лауреат Йосінорі Осумі. Дослідник проводив свої експерименти на пекарських дріжджах і застосовувати його дані до людського організму не слід.
Сьогодні немає значних наукових доказів корисності практики голодування чи інтервального голодування здоров'ю людини. Ніде у світі немає такої офіційної медичної рекомендації як необхідність відмовлятися від їжі.
Професійні спільноти дієтологів із різних країн є єдиними: у голодуванні немає сенсу. Навіть при тяжких захворюваннях травної системи вважають за краще якомога раніше вводити харчування.
Замість голодування краще використовувати здоровий підхід до харчування – це набагато правильніше та корисніше для організму. Ідея відмови від їжі – це крайність, що підвищує ризик зривів, переїдання та розвитку харчового розладу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
4 способи зробити примхливого малюка слухнянішим
5 фраз, яких не можна говорити дитині під час сварки
Рецепт сала, запеченого у фользі
Як приготувати дієтичні млинці на гречаному борошні?