Наукові фахівці з США, апелюючи до даних провідних дієтологів, зробили висновок про те, що кетогенна дієта претендує на звання найкориснішої.
"Кетогенная дієта допомагає людині правильно вибудувати власний раціон харчування, поліпшити роботу всіх внутрішніх органів, що відповідають як за травлення, так і за серцево-судинну діяльність, а також знизити ризик виникнення важких хвороб мозку", - констатували дослідники.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дієта для хворих на псоріазГоловний принцип кетогенної дієти - низьке споживання вуглеводів, не більше 30 грамів на добу. Стабільне зниження рівня інсуліну і цукру, яке має місце при такому харчуванні, володіє множинним корисним впливом на здоров'я людини, вважають фахівці.
Існує кілька варіантів кетогенної дієти:Стандартна кетогенна дієта. Вміст вуглеводів в денному раціоні не перевищує 5%, білка - 20%, тоді як вміст жирів високИЙ - 75%.
Циклічна кетогенна дієта. Поєднання кетогенноЇ дієти і звичайного харчування в форматі 5:2. Тобто при такому харчуванні допускається невелика вуглеводне завантаження два дні на тиждень.
Цільова кетогенна дієта. Вживання вуглеводів дозволяється під час тренувальних днів.
Високобілкова кетогенна дієта. Включає велику кількість білків.
Вчені заявили про те, що кетогенна дієта може стати одним з найефективніших способів боротьби зі старінням. Дотримання цього раціону харчування сприяє збереженню мозку в стані підвищеної готовності до інтелектуальної діяльності, що захищає від хвороби Альцгеймера або старечої деменції, а також зміцнює здоров'я кісток.
Також кетогенна дієта допомагає боротися з метаболічним синдромом і його наслідками, що включають порушення обміну речовин, ожиріння, підвищений цукор в крові і діабет другого типу, надмірний холестерин.