Дослідники з Нови-Садска університету в Сербії констатують, що в організм людей з навколишніх їх предметів побуту проникають такі речовини як фталати. Ці хімікати регулярно використовуються у виробництві виробів з пластмас. Вони, зокрема, присутні в упаковці продуктів харчування, косметики, шампунях, бутильованої води, в парфумах.
Вчені вивчили рівні фталатів, які поглинаються людьми, а потім зіставили показники абсорбції хімікатів з масою тіла, діабетом, а також з печінкою і метаболічної функцією. Вони виявили, що люди, у яких вплив фталатів на організм було більш інтенсивним, мали більш значні показники інсулінорезистентності, холестерину і пошкодження печінки. Всі ці проблеми, за словами вчених, тісно пов'язані з підвищеним ризиком розвитку діабету, ожиріння і хвороб серця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як покращити самопочуття діабетиків?Минулі дослідження також вказували на небезпеку даних хімікатів в споживчих товарах і предметах побуту. Зокрема, вчені з Каліфорнійського університету в Берклі виявили, що фталати, що містяться в багатьох звичайних зубних пастах, милі і шампунях, мають властивість руйнувати ендокринну систему і негативно впливати на гормони у дітей, сприяючи ранньому настанню статевої зрілості.
Вчені відзначають, що вплив хімікатів, що входять до складу товарів широкого споживання, ще вимагає додаткових досліджень, але в той же час рекомендують якомога рідше використовувати в побуті вироби з пластику.