Це навіть не так дієта, як принципи здорового харчування.
середземноморська дієта
Що цікаво, співвідношення корисних речовин у середземноморському раціоні відрізняється від звичних дієт. 60% - вуглеводи: хліб, макаронні вироби, фрукти, овочі. 30% - жири: оливкова олія, морська риба. 10% - білки: м'ясо, риба, морепродукти, боби, сир.
Найголовнішим аргументом на користь дієти можуть стати результати численних досліджень, які підтвердили, що завдяки особливостям раціону мешканці Середземномор'я рідко страждають від ожиріння та хвороб серця.
Один із наукових експериментів провели іспанські вчені. Його учасниками стали добровольці віком 55–80 років, яким запропонували три варіанти харчування. Результати показали, що у тих, хто дотримувався середземноморської дієти, на третину знизився ризик виникнення інсульту та серцевого нападу.
Крім того, вчені виявили ще одну закономірність – середземноморський тип харчування ефективний для профілактики цукрового діабету. У людей, які обрали цю дієту, ймовірність розвитку захворювання була на 52% меншою порівняно з іншими учасниками дослідження.
За словами науковців, середземноморська дієта знижує рівень цукру в крові, нормалізує артеріальний тиск і сприяє виведенню поганого холестерину з організму.
Тому є сенс принаймні її спробувати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
Оладки з цвітної капусти — для дітей і дорослих
Намазка з соняшникового насіння і в'ялених томатів