Експеримент проводили австралійські вчені з Мельбурнського університету, робота опублікована в журналі British Journal of Sports Medicine.
Раніше дослідники з США провели дослідження за участю добровольців різного віку і визначили, що аеробні вправи значніше впливають на якість мислення, ніж тренування, спрямовані на розтягнення м'язів. Австралійські фахівці провели інший експеримент, який продемонстрував, що ранкове тренування впливає на когнітивні здібності індивіда впродовж усього робочого дня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вправи для профілактики дитячої плоскостопостіВони відібрали 65 добровольців, чий вік варіювався від 55 до 80 років. Всі учасники пройшли три етапи експерименту з проміжком у шість днів. На кожному етапі змінювалися умови роботи. У першому волонтери вели сидячий спосіб життя і всі вісім годин сиділи на стільці. У другому вони проводили півгодини за ходьбою через годину після початку роботи. У третьому до попереднього умові додавалися трихвилинні перерви для ходьби щогодини протягом усього дня. Після цього добровольці проходили тести на пам'ять, увагу і перевірку психомоторних функцій.
Результати показали, що при виконанні ранкових вправ когнітивні здібності учасників покращилися - в порівнянні з тими випадками, коли вони не вставали зі стільця. А ще вчені зафіксували збільшення кількості нейротрофіну (речовини, що стимулює і підтримує розвиток нейронів) BDNF в ті дні, коли фізична активність переважала.
Білок BDNF активний в гіпокампі, корі і передньому мозку - областях, що відповідають за навчання і пам'ять. Він також важливий для довготривалої пам'яті.
На думку одного з авторів статті Майкла Уилера (Michael Wheeler), це дослідження наочно показує, чому варто уникати постійного сидіння на місці.