Рівень навантажень напряму залежить від стану пацієнта.
Навантаження після інфаркту
Для поступового включення оптимального фізичного навантаження життя пацієнта до оптимального відновлення існують програми для дозування фізичного навантаження після перенесеного інфаркту міокарда. За класифікацією виділяють чотири класи залежно від ступеня стану пацієнта та дозування фізичних навантажень.
1. Перший клас - для пацієнтів, організм яких добре справляється з фізичним навантаженням і не відчувають неприємних відчуттів при ходьбі у швидкому темпі, підйомі на кілька поверхів і навіть помірному бігу.
2. Другий клас - має на увазі деяке обмеження фізичної активності для пацієнта з незначними реакціями організму на фізичне навантаження. Дозволена дозована ходьба або підйом пішки до 5-го поверху. Дозволяються короткі пробіжки низької інтенсивності.
3. Третій клас - за станом пацієнта, підбираються більш щадні навантаження - ходьба з відпочинком та обмеженнями до 100-120 кроків за хвилину або в темпі до 80-90 кроків за хвилину без обмежень. Підйом сходами допускається не вище 2-3-го поверху.
4. Четвертий клас - якщо є скарги на неясні больові відчуття або дискомфорт при будь-якій фізичній діяльності, то пацієнту рекомендується тільки дозована, некваплива ходьба з частими зупинками при симптомах втоми.
Головне - що рухатися все одно потрібно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чим небезпечний стафілокок для дітей?
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою