Принцип схуднення заснований на специфіці енергетичного обміну організму. Невелика кількість вуглеводів активізує енергетичні процеси в організмі. Тому, якщо вуглеводів багато, організм легко і невимушено, практично без зусиль перетворює цукор в енергію для життя, накопичуючи її у вигляді більш енергоємних, але і більш вимогливих до ферментної системи жирних кислот (так-так, на животі та стегнах).
В умовах же вуглеводного голодування організм починає активно утилізувати ці жирові запаси. Тим більше що м’ясо, риба і молочні продукти багаті не тільки і не стільки на жир, скільки на білок, необхідний для нормального обміну жирних кислот. Надлишок будівельного матеріалу для ферментів сприяє більш швидкому позбавленню від жирових відкладень.
І ось з дня на день ми худнемо, ласуючи смачним м’ясом. Але чи насправді все так безпечно і нешкідливо?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Італійська дієта: смачно та вишуканоЧим шкідлива така дієта?В принципі, якщо ви абсолютно здорові, обережні та помірковані у вживанні м’яса і риби (особливо жирних сортів), любите зелень, харчуєтеся за режимом і п’єте щодня достатню кількість води, то нічим особливим вам кремлівська дієта не загрожує. Однак якщо у вас є хронічні захворювання нирок, ви ризикуєте їх ускладнити і додатково отримати розлади білкового та електролітного обміну, також якщо ваша печінка, підшлункова залоза або кишечник не зовсім здорові, регулярне вживання великої кількості м’ясної їжі тільки посилить ситуацію.
Всяка дієта вимагає певної ферментативної активності травної системи, здорові органи її забезпечать, хворі – не завжди, чим тільки погіршать своє власне стан. Крім того, кремлівська дієта протипоказана вагітним жінкам і дітям, дуже важко переноситься тими, хто займається інтенсивною розумовою роботою.