Зазвичай у пресі робиться наголос на дієтичне значення посту, доводиться, що це дуже корисно - тимчасово перейти на таку полегшену їжу, рослинні продукти, що це розвантаження, від якого люди до того ж ще і худнуть. Це, звичайно, дуже утилітарне ставлення до посту. Адже піст - це не розвантажувальна дієта, а моральне очищення.
Православні вітають один одного з початком посту саме тому, що розуміють, що це - великі дні духовного очищення. Зараз Церква особливо закликає людину зберігати духовну чистоту: особливо любити людей, особливо жертвувати собою, намагатися робити добрі справи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як постити без шкоди організмуАле для людей, які ведуть активний спосіб життя, стриманість у їжі стає важким випробуванням. Дається взнаки й весняний авітаміноз. З'являється сильна втома, запаморочення. Щоб не довести себе до хвороби, потрібно дотримуватися простих правил, які не суперечать правилам посту.
Лікар-дієтолог Борис Скачко радить їсти не менше п'яти разів на день. Позаяк пісна їжа некалорійна, важливо, щоб вона надходила в організм регулярно. Для цього потрібно з'їдати сніданок, обід, полудень, вечерю і ще щось пити перед сном. На сніданок ви повинні з'їдати три страви (наприклад, кашу, салат і чай), в обід теж (наприклад, суп, кашу з овочами і кисіль), на полудень можна випити сік з сухариками, а на вечерю з'їсти салат, фруктовий плов і випити чай з варенням. На ніч можна випити розведений овочевий або фруктовий сік. Так ви отримаєте близько трьох тисяч кілокалорій і задовольните потребу організму в енергії.
Так як основа пісного раціону - овочі, приділіть особливу увагу їхньому приготуванню. Намагайтеся готувати на пару або тушкувати. І чим менше за часом ви готуєте овочеві страви, тим більше вітамінів зберігаєте. Закладайте овочі в киплячу воду і знімайте з вогню злегка «сирими».