1. Для зниження ризику розвитку онкологічних захворювань і зміцнення імунітету потрібно щодня випивати чашку зеленого чаю з лимоном. Цей вид чаю містить багато антиоксидантів, які нейтралізують вільні радикали і захищають клітини від їх шкідливої дії. А сік цитрусових підсилює їх дію в чотири рази.
2. Журавлинний сік без цукру згубно діє на стрептококи, які "винні" у розвитку карієсу. Крім цього, журавлинний сік гальмує відкладення нальоту на зубах і язику. Але натуральний сік журавлини досить кислий, і щоб вживати його з задоволенням, потрібно розбавити його простою водою. Він не втратить своїх лікувальних властивостей і не буде занадто кислим.
3. Всього лише 1/3 чашки сухого молока, доданого в пудинг, задовольняє 40% щоденної потреби організму в кальції і вітаміні D. У присутності цього вітаміну кальцій засвоюється щонайкраще, сприяючи зміцненню кісток, зв'язок і зубів; а також знижує ризик розвитку передменструального синдрому.
4. Додайте турецький горошок до будь-якого овочевої страви. Так ви зробите його поживним без зайвих калорій. А також задовольните потребу організму в легкозасвоюваних білках.
5. Зберегти гостроту зору до кінця життя допоможе регулярне вживання свіжої капусти у поєднанні з будь-якими продуктами, обсмаженими у фритюрі. Капуста багата лютеїном і каротином, які запобігають катаракті та іншим віковим змінам органів зору. А обсмажені у фритюрі овочі сприяють найкращому засвоєнню цих елементів.
6. Консервований лосось, доданий до овочевого салату, забезпечить організм тижневою нормою омега-3 поліненасичених жирних кислот. Вони необхідні для профілактики захворювань серця, а також захистять організм від передчасного старіння. Сирі овочі сприяють поліпшенню засвоєння цих корисних жирних кислот.
7. Вітамін А необхідний для гарного зору. Його дефіцит викликає курячу сліпоту - зниження гостроти зору в темний час доби. Додайте до свого улюбленого бутерброду три листки шпинату, цим ви задовольните потребу організму у вітаміні А на 20%. Цей вітамін допоможе захистити очі від вікових змін.
8. Половина чашки насіння соняшнику, доданих до порції пластівців з цілісного зерна на сніданок, на 100% забезпечать вас щоденною нормою альфа-токоферолу - активною формою вітаміну Е. Будучи потужним антиоксидантом, він запобіжить згубну дію вільних радикалів на клітини. Тим самим ви поліпшите свій імунітет і знизите ризик виникнення багатьох захворювань, в т.ч. онкологічних.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яскраві продукти: які кольори корисніші9. Додаючи свіжий болгарський перець в салат або яєчню, ви отримаєте майже 100% необхідної кількості вітаміну С, який зберігає молодість шкіри і зміцнює імунітет.
10. Брак в організмі мікроелементів, зокрема - цинку, погіршує репаративні властивості клітин. У цих умовах важко гояться рани і тривало протікає період відновлення після простудних захворювань. Одна четверта частина чашки пророщеної пшениці на 50% задовольнить щоденну потребу в цинку. Додаючи їх у порцію щоденного йогурту, ви значно знизите ризик виникнення простудних захворювань.