Як часто ми забуваємо, що чайник вже давно скипів і вже встиг охолонути, а ми все не можемо відірватися від улюбленого шоу або серіалу? Ми знову включаємо плиту і знову кип'ятимо чайник. Чи знаєте ви, що відбувається, коли ми кип'ятимо воду вдруге?
Незважаючи на те, що це дуже важливо знати, цьому не навчають у школі. Коли вода закипає, її склад змінюється, що абсолютно нормально: леткі компоненти перетворюються на пару і випаровуються. Таким чином, кип'ячена вода безпечна для пиття.
Але коли вода закипає повторно, її склад змінюється в гіршу сторону. У цьому випадку у воді починають утворюватися шкідливі компоненти.
Ці компоненти можуть включати в себе миш'як, нітрати, фтор. Також після повторного кип'ятіння корисні мінерали можуть принести шкоду. Наприклад, кальцієві солі можуть викликати камені в нирках і спровокувати виникнення каменів у жовчному міхурі.
Руйнівні наслідки повторного кип'ятіння
1. Миш'як
Згідно ВООЗ "з найбільшою шкодою від питної води пов'язаний миш'як".
Миш'як, що міститься у воді, може викликати інтоксикацію. Крім того, миш'як може повільно, але вірно накопичуватися в організмі і викликати незворотні фізичні наслідки.
До потенційних ризиків від миш'яку можна віднести такі, як: периферична нейропатія, шлунково-кишкові розлади, ураження шкіри, цукровий діабет, порушення в роботі нирок, серцево-судинні захворювання і навіть рак.
2. Нітрати
Нітрати міститися скрізь, включаючи грунт, воду і повітря. Але вони набувають небезпечну форму, якщо нітрати вживати всередину у великих кількостях і під впливом термічної обробки.
Високі температури перетворять нітрат в нітрозамін, який є канцерогеном.
Нітрати можуть викликати лейкемію, рак товстої кишки, проблеми з сечовим міхуром, яєчниками, шлунком, підшлунковою залозою і небезпека розвитку раку стравоходу.
3. Фтор
Фтор - дуже неоднозначне речовину. Але більшість вчених все ж вважає, що він може становити загрозу для здоров'я. Коли ви кип'ятіть воду, частина сполук фтору перетворюється на фториди.
Гарвардський Університет зібрав дані з 27 досліджень, проведених на цю тему за останні 22 роки. Висновки такі: фторид надає негативний неврологічний ефект на дітей і може навіть сповільнити їх розумовий розвиток!
Результати дослідження були опубліковані в журналі Environment Health Science. З них чітко слідує: фторид знижує дітей. Для жінок він небезпечний ще й тому, що призводить до безпліддя.