Проста на перший погляд, квашена капуста містить практично весь перелік вітамінів, яких потребує організм: А, С, K, вітаміни групи В і вітамін U, завдяки якому можна запобігти виразці дванадцятипалої кишки і виразку шлунка.
Вітамін С для жінок незамінний, а в капусті його величезна кількість. Цей вітамін і імунну систему зміцнить, і старіння тканин і клітин зможе запобігти. Завдяки поживним речовинам, що містяться у квашеній капусті, клітини насичуються і швидко регенеруються.
Йод також міститься в цьому делікатесі, а без нього неможлива правильна робота щитовидної залози. А завдяки молочній кислоті можна не тільки побороти кишкову паличку, але і позбавитися від інших небезпечних бактерій.
Чим більше включати в раціон квашену капусту, тим більше з'являється шансів позбутися зайвої ваги. Особливо в цьому допомагає капустяний розсіл. Він знижує вагу і сприяє очищенню організму в цілому. Відбувається це за рахунок тартроновой кислоти, яка не дозволяє з'являтися жировим відкладенням.
Проблеми з холестерином? І про них можна буде забути, з'їдаючи щодня хоча б трохи кисленької капусти.
Майбутні мами теж оцінять квашену капусту по достоїнству, адже вона буквально рятує від токсикозу.
У косметології квашену капусту використовують для масок, особливо при вугрової висипки, а також у тому випадку, якщо не влаштовують веснянки. Капустяний розсіл бореться з багатьма дефектами шкіри.
Багато продуктів через будь-якого типу обробки можуть втратити цінні якості. Але з капустою все з точністю до навпаки. Закваска збагачує капусту найціннішими вітамінами і речовинами, які можуть зберігатися протягом усього терміну зберігання капусти. Багато хто любить шинкувати капусту дуже дрібно, але щоб зберегти в ній все корисне, краще різати її крупніше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Здорове харчування: які його основні компонентиШкода квашеної капустиУ квашеній капусті міститься велика кількість органічних кислот. У нормальному стані вони дуже корисні, але при деяких захворюваннях від цієї страви краще відмовитися. Мова йде про ниркової недостатності, захворюваннях залоз - підшлункової та щитовидної, каменях у жовчному міхурі.
Протипоказанням до вживання квашеної капусти також є гострий гастрит і виразка шлунка. Якщо її і включати в раціон, то в дуже маленькій кількості.
Якщо встояти перед квашеною капустою неможливо, потрібно хоча б трохи промити її від розсолу, хоча смакові якості від цього небагато постраждають.
В цілому ж хочеться сказати, що квашена капуста завжди повинна супроводжувати трапезу в осінньо-зимовий період, оскільки це такий джерело всього самого корисного, та ще й неймовірно смачного, що відмовлятися від цього домашнього ласощі ні в якому разі не можна.