Щоб уникнути розвитку діабету, ожиріння, хвороб печінки і збільшити тривалість життя, необхідно укладати вживання денної норми калорій о 10 годині.
Навіть якщо у людини через змінний графік роботи порушуються добові цикли (циркадні ритми), такий підхід до харчування дозволить компенсувати метаболічні порушення. Відомо: в тілі людини працюють гени, що відповідають за перетравлення їжі вдень і нічне клітинне відновлення. Якщо людина змінює день на ніч, то в обмінних і відновних процесах відбувається збій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Небезпечний для серця раціонТілу стає важко зберегти баланс між часом, необхідним для підтримання функцій метаболізму, і тим періодом, коли слід перетравлювати їжу. Був проведений експеримент з гризунами, яких розбили на дві групи. Перша група мала необмежений доступ до їжі 24 години на добу.
Друга група могла їсти тільки о 10 годині. При цьому склад раціону був однаковим в обох групах. В результаті у тварин з першої групи незабаром з'явилися ознаки діабету, ожиріння і жирової хвороби печінки. Тварини з другої групи зберегли здоров'я і нормальну вагу.