Шпинат має нейтральний смак, а тому поєднувати його в стравах з іншими інгредієнтами дуже легко. Але так як зберігається шпинат недовго, він користується невеликим попитом серед споживачів.
Шпинат містить вуглеводи, білки і жири, жирні кислоти - насичені, ненасичені та органічні, багато клітковини, крохмаль і цукор. Високий вміст в шпинаті вітамінів А, Е, С, Н, К, РР, групи В і бета-каротину. Також в цьому овочі присутні кальцій, магній, натрій, калій, фосфор, залізо, цинк, мідь, марганець, селен.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наростити м'язи допоможе шпинатБілка в листі шпинату набагато більше, ніж, наприклад, в квасолі або горосі, а вітаміни, незважаючи на теплову обробку, зберігаються.
Чим корисний шпинат
1. Шпинат насичує організм, при цьому допомагає звільнити його від токсинів і шлаків. Завдяки великій кількості легкозасвоюваного заліза шпинат насичує всі клітини киснем, покращує обмін речовин і допомагає відчувати себе енергійніше.
2. Завдяки низькій калорійності шпинат широко використовується в дієтичному харчуванні.
3. Вживання шпинату сприятливо позначається на стані зубів і ясен, на зміцненні кровоносних судин і роботі підшлункової залози. Завдяки шпинату зупиняється розвиток небажаних пухлин і значно оздоровлюється кишечник.
4. Для вагітних жінок і маленьких дітей шпинат цінний гармонійним поєднанням і наявністю в ньому всіх необхідних для розвитку вітамінів і мікроелементів.
5. Через своїх сечогінних, проносних, протизапальних властивостей шпинат показаний при анемії, цукровому діабеті, гіпертонії, захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту.