Професор нутріціології з канадського Університету Раєрсон Нік Белліссімо розповів, що свиняче сало на 60% складається з мононенасичених жирів, які дуже корисні для серцево-судинної системи. Значну частку серед них займає олеїнова кислота.
Сало містить олеїнової кислоти в два рази більше, ніж вершкове масло, зазначив професор. Науковець розповів, що, сало містить поліненасичену лінолеву кислоту омега-6, яка сприяє збереженню імунітету. Завдяки їй відбувається захист організму від запальних реакцій. А олеїнова кислота значно знижує утворення ліпідів, які беруть участь в утворенні атеросклеротичних бляшок у кровоносних судинах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від інсульту захистить салоУ свою чергу британські вчені з Університету Де Монфорт з'ясували, що смажити на салі навіть краще, ніж на рослинному жирі.
Такі висновки фахівці зробили після проведених експериментів. Вони показали, що при смаженні продуктів на салі, оливковій олії і вершковому маслі альдегідів, що сприяють розвитку різних запалень і гіпертензії, утворюється набагато менше, ніж при смаженні на олії.
Але фахівці звернули увагу, що не все сало буває корисним. Вони попереджають, що сало, яке готують в промислових масштабах, може містити трансжири. Дієтологи рекомендують уважно вивчати склад на упаковці з продуктом. Якщо ви там знайдете слово "гідрогенізований", то таке сало містить шкідливі компоненти.