"В першу чергу про нього згадують в холодну пору року, коли потрібно підтримати здоров'я, або під час епідемії грипу. Адже часник володіє всім відомими противірусними властивостями", - каже відомий український дієтолог Світлана Фус.
Цілющі речовини - фітонциди, що містяться в ньому, допомагають організму протистояти інфекції. Головну роль при цьому відіграє аллицин. Він не тільки вбиває збудників хвороб, а й позитивно впливає на серцево-судинну систему, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, зміцнює імунітет.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому не можна вживати часник?"Крім того, часник містить вітаміни і мінерали. Вам буде корисно дізнатися, що вітаміни групи В необхідні, щоб волосся було густим, а шкіра - красивою. Бета-каротин допомагає зберегти зір, а цинк покращує репродуктивну функцію організму. Щоб зберегти максимум корисних речовин в часнику, додайте його в страви в кінці приготування", - порадила фахівець з харчування.
За словами Світлани Фус, часник можна вважати натуральною біоактивною добавкою завдяки речовинам, які входять до його складу. При деяких хворобах часник вживати не рекомендується: захворювання нирок і шлунково-кишкового тракту - виразкова хвороба шлунка, 12-палої кишки і гастрит. Також часником не слід захоплюватися під час вагітнсоті.