Одна порція бобів (приблизно половина чашки) містить всього 11 калорій, 20 г вуглеводів, 7-9 г клітковини, 8 г білка, 1 г жирів. Крім того, вони - джерело вітамінів групи В, заліза, міді, магнію, цинку і фосфору.
Тому бобові - хороший вибір під час Великого посту. Але і у них є недоліки, нагадує відомий дієтолог Світлана Фус.
Справа в тому, що бобові (квасоля, нут, соя, сочевиця, горох) містять фітати - речовини, що заважають засвоєнню мінеральних елементів, зокрема заліза, цинку, кальцію, магнію, фосфору і погіршують переварювання білка. І що важливо, не тільки власного. Тому білок бобових засвоюється на 65-70% в порівнянні з білком тваринного походження (м'ясо, яйця), який засвоюється на 90-95%. А специфічні вуглеводи призводять до виникнення газів в кишечнику.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більше білків: корисні бобові продуктиСвітлана Фус в своєму Instagram дала кілька порад, які зможуть знизити негативний вплив бобових:
Всі сушені бобові треба готувати, попередньо замочивши їх на 18 годин у воді, яку треба підкислити соком лимона, поставити в тепле місце. Воду, яка була використана для замочування, вранці потрібно вилити. Це зменшує вміст фітінової кислоти на 50%. При такому способі приготування бобові менше викликають здуття кишечника.
Тим, у кого бобові основне джерело білка, для зменшення негативного впливу фітатів (фітіновой кислоти), слід бобові перед вживанням пророщувати.
Якщо у вас є проблеми з травленням, вживайте бобові правильно приготованими і в невеликій кількості. Головне, знайдіть відповідні саме вам (з урахуванням їх переносимості).