Як вважають фахівці, їсти суп щодня зовсім не обов'язково. Досить робити це кілька разів на тиждень. Супи можуть бути будь-якими на ваш смак, але варто враховувати, що деякі з них можуть бути дуже калорійними і містити велику кількість жирів. Наприклад, в супи-пюре нерідко додають велику кількість вершків. Про це варто пам'ятати і людям з деякими захворюваннями, зокрема, ожирінням, підвищеним рівнем холестерину, метаболічними порушеннями - наваристі бульйони з жирних сортів м'яса або різні добавки можуть зробити суп не надто корисним.
Травлення відбувається в основному в рідкому середовищі. Рідка їжа швидко покидає шлунок, вирушаючи в 12-палу кишку. При проблемах з секрецією супи допоможуть налагодити травлення. Вцілому суп навіть трохи уповільнює процес перетравлення їжі, особливо, якщо після нього ви з'їдаєте другу страву, але в цьому немає нічого поганого чи небезпечного.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суп для нормалізації артеріального тискуВаріння вважається одним з сприятливих способів приготування їжі. Так як всі інгредієнти готуються в бульйоні, він збагачується корисними речовинами. В цьому випадку суп набагато корисніший, ніж, наприклад, відварені овочі і м'ясо без бульйону, адже саме в ньому розчиняються багато речовин. Але при цьому деякі овочі і зелень краще все ж вживати в свіжому вигляді, адже при термічній обробці вони втрачають більшу частину корисних речовин. Навіть овочевий бульйон буде багатий нутриієнтами, наприклад, при варінні картоплі в ньому буде багато калію.
Суп допомагає підтримувати баланс рідини в організмі. У традиційних кухнях народів Сходу і Азії багато супів тому, що в спекотному кліматі такі страви допомагають заповнити дефіцит води.