Вчені з університетської клініки Тюбінгена провели дослідження, яке показало, що вживання пробіотиків може допомогти людям впоратися зі стресом. У науковій роботі був задіяний Bifidobacterium longum.
До дослідження були залучені 40 здорових людей, які повинні були приймати пробіотик або плацебо щодня протягом чотирьох тижнів. Йшлося про варіант Bifidobacterium longum. Учасники піддавалися соціальному стресу, створеному за допомогою віртуальної гри в м'яч на комп'ютері, в якій випробуваний з двома противниками по черзі кидав його.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можуть пробіотики налагодити роботу кишечника?В ході гри суб'єкт все частіше виключався з групи для появи почуття ізоляції, що в даному випадку було схоже на повсякденний стрес. Під час процесу - як до прийому капсули, так і після неї - у людей вимірювали активність мозку. Як показали результати, у добровольців, які вживають пробіотики, мали місце зміни в ділянках мозку, пов'язаних з регулюванням стресу.
Поряд з цим спостерігалося і зниження розумової втоми. За словами фахівців, це свідчить про поліпшення адаптації до стресових ситуацій та протидії негативним емоціям від прийому тестового продукту.
Відзначається, що висновки дійсні не для всіх прибутків. Крім того, вони не завжди корисні для здоров'я, що показали ізраїльські дослідники в 2018 році. У науковій роботі препарати повинні були допомогти відновити кишкову флору, знищену після прийому антибіотиків. Однак, у деяких добровольців вони затримували цей процес.