У народній медицині айва відома як хороше загальнозміцнювальний, жарознижувлаьний, жовчогінний и сечогінний засіб. Сік сирої айви має антісептичну дію, а ще він корисний людям, які страждають на астму, захворюваннямі верхніх дихальних шляхів.
Айва, приготована у вигляді варення, покращує роботу травної системи. Дубильні і пектинові речовини сприяють очищенню організму від токсинів и різніх канцерогенних сполук. Ці речовини відмінно чистять кишечник і є хорошою профілактикою захворювань и запальних процесів травної системи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Айва - заряд вітамінів та бадьоростіВикористовують для лікування і листя айви. Вважається, что настоянка з листя айви допомагає знизити рівень цукрів у крові. Айва - низькокалорійній продукт, а тому вона популярна серед дієтологів. Сідаючи на дієту з айви, люди отримують не тільки повноцінне харчування, а й знімають стреси и напругу.
У чому шкода айви?В жодному разі не можна їсти насіння айви, адже в ньому містяться шкідливі для людського організму речовини.
Сира айва может викликати подразнення слизової шлунка і неприємні відчуття в горлі. А тому не варто часто ласувати фруктом тим людям, у яких робота залежить від голосу.
З обережністю слід поставитись до айви в своєму раціоні людям, что страждають від плеврмтів і запорів.