Фахівці відзначають, що вживання часнику призводить до уповільнення ритму серця, і в результаті м'язи отримують великий приплив крові. Також при регулярній присутності часнику в раціоні знижується рівень холестерину і нормалізується рівень цукру в крові, знижується високий тиск. Часник запобігає утворенню в судинах кров'яних згустків - тромбів, що ускладнюють або перекривають потік крові.
Завдяки вмісту алліцину продукт дає яскраво виражений антибактеріальний і протигрибковий ефект. Медики рекомендують з'їсти на день один-два зубчики сирого часнику (не обов'язково старанно його розжовуючи). Запивати часник слід теплою водою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Користь часнику та цибулі для жіночого здоров'яЧасник оздоровлює стан ротової порожнини, зменшує кількість зубного нальоту, покращує мікрофлору рота. Також часник захищають шкіру від втрати еластичності, допомагаючи їй довго не старіти.
Часник насичений вітамінами В1, В2, В3, В6, С, кальцієм, магнієм, залізом, марганцем, калієм, фосфором, цинком і натрієм. Однак овоч не всім однаково корисний: його не рекомендують вживати хворим на астму, пацієнтам перед операціями, хворим на виразку.
Тим, кому часник не протипоказаний, його обов'язково потрібно їсти восени та взимку. Не тільки для захисту від застуди. Регулярне споживання часнику підвищує загальний тонус організму, працездатність, гостроту сприйняття, інтерес до життя, стійкість до стресів.