Коли мова йде про овочі та фрукти, вони дійсно при обробці втрачають багато корисних властивостей, але з тваринним білком ситуація інша: рибні консерви не поступаються за поживними властивостями звичайної рибі. Головне - вміти вибрати правильну баночку.
Існує думка, що при консервуванні риба втрачає свої корисні якості. Однак це не так. Рибні консерви - прекрасне джерело білка, незамінних жирних кислот Омега-3, вітамінів D, групи В, особливо В12, мікроелементів - фосфору, кальцію, селену, цинку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна вагітним їсти консерви?Які консерви найкорисніші?Консервовану рибу можна використовувати як джерело повноцінного білка, найбільше його в тунці. З іншого боку, риба, як джерело омега-3, повинна бути жирною - в ній найбільше поліненасичених жирних кислот. Таким чином, салат з горбушей, лососем, шпротами, сайра буде корисніше, ніж з тунцем. Крім того, в жирних сортах риби більше вітаміну Д, який особливо важливо споживати в осінньо-зимовий період.
Шкода рибних консервівШкода у рибних консервів може бути тільки один - високий вміст солі (іноді в одній банці більше добової норми), а за рекомендаціями ВООЗ її денна норма не повинна перевищувати 5 грам.
Не варто купувати консерви в томатному соусі, зі смаковими добавками, з рослинною олією. Це ще одна причина, чому необхідно поєднувати різні види продуктів з риби - свіжі і консервовані.