Сприяє здоровому зору. Морква дуже багата каротином, який перетворюється в організмі людини на вітамін A, благотворно впливає на стан очей і якість зору. Крім того, в моркві містяться антиоксиданти лютеїн і зеаксантин, що захищають сітківку й кришталик. Дослідження, опубліковане в Американському журналі офтальмології, показало, що у жінок, які їли більше двох порцій моркви в тиждень, ризик розвитку глаукоми був на 64% нижче в порівнянні з жінками, які їли менше однієї порції.
Підтримує імунітет. Вітамін С, який є у моркві, життєво важливий для імунної підтримки і загоєння. Вітамін А, який утворюється завдяки морквяного каротину, також підтримує імунну систему і відіграє важливу роль у формуванні та захисту слизових оболонок, які діють як бар'єри, що перешкоджають проникненню мікробів в організм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка користь моркви і скільки її їсти?Врівноважує рівень цукру в крові. Розчинна клітковина в моркві допомагає регулювати рівень цукру в крові і інсуліну, а також підтримує здоров'я травної системи. Для цього моркву треба вживати сирої або злегка приготовленої, в такому випадку морква має низький глікемічний індекс.
Допомагає контролювати вагу. Морква на 88% складається з води. Плюс волокна. Ця комбінація підвищує наповненість шлунка, сприяє швидкому і тривалого насичення, знижує тягу до солодкого. Також дослідження показують, що розчинна клітковина в моркві допомагає боротися з черевним жиром.
Знижує ризик раку. Антиоксиданти, що містяться в моркві, пов'язані зі зниженим ризиком розвитку декількох видів раку, - наприклад, рак легенів. Згідно з даними Американського журналу клінічного харчування, у людей з високим споживанням каротіноідних антиоксидантів ризик розвитку раку легенів знижений на 21%. Крім того, речовини моркви ефективні для захисту від колоректального раку, раку простати і лейкемії.
Стабілізує артеріальний тиск. Калій в моркви грає ключову роль в регулюванні кров'яного тиску. Цей мінерал врівноважує рівень натрію і допомагає виводити з організму надлишок натрію і рідини, що знімає тиск з серця. З цієї ж причини морква корисна для позбавлення від набряків після занадто великої кількості солоної їжі.