Але у свіжих соків є властивості, до яких потрібно ставитися з великою обережністю. У чому криється небезпека? Про це розповів лікар-дієтолог-ендокринолог Центру здоров'я Печерського району Києва Наталя Самойленко.
Кому протипоказані фреші?Медики запевняють, що ризик отримати потужний напад алергії, вживаючи фреш, - це тільки півбіди. Куди страшніше для організму може бути "передозування" фруктозою (легкозасвоюваного цукру), яка миттєво всмоктується в кров, тільки сік потрапляє в шлунок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У який час доби найкращити пити фреші?"Від фрешів краще відмовитися людям з підвищеною кислотністю, діабетом, які страждають ожирінням, схильним до алергій", - застерігає Наталія Самойленко.
Для здорових людей добова норма свіжовичавленого соку не повинна перевищувати 200-300 мл. В ідеалі, вранці медики рекомендують випити 150 мл фруктового соку і така ж кількість овочевого - під час полудня. Сокотерапія зазвичай триває 21 день, потім на тиждень робиться перерва, після якого при бажанні лікування можна продовжити.
Які хвороби лікують соками?"При захворюваннях печінки вживають моркв'яний, гарбузовий, яблучний соки, для схуднення - динний, гарбузовий, при хворобах шлунка - картопляний. А ось до бурякового соку слід поставитися з великою обережністю. Він дуже знижує тиск, тому його потрібно розводити і відстоювати протягом 2 годин.