Ще п'ять років тому, в 2015 році, Міжнародне агентство з вивчення раку, яке входить до складу ВООЗ, внесло м'ясопродукти в групу продуктів категорії 1, тобто "доведені канцерогенні для людини". Таким чином вони поставили в один ряд ковбасу, шинку, сосиски, копчене і в'ялене м'ясо з найсильнішими отрутами на зразок миш'яку, тютюну та етанолу.
Таким чином експерти дали зрозуміти, що продукти з переробленого м'яса несуть дуже високий ризик розвитку онкології, і це доведено дослідженнями. На думку фахівців такі продукти потрібно мінімізувати в своєму раціоні, ставлячись до них виключно як делікатесу, який можна дозволити собі не частіше пару раз на місяць.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ковбаси, які стали небезпечнішимиПри цьому саме червоне м'ясо до особливо шкідливих продуктів не відноситься. Його внесли в підгрупу 2А, в яку входять "ймовірні канцерогени для людини". Це означає, що червоне м'ясо можна вважати потенційно небезпечним, але прямих доказів цього поки немає. Відповідно, дієтологи рекомендують обмежувати вживання червоного м'яса декількома днями на тиждень, роблячи між ними перерви. При цьому добова норма цього продукту повинна становити не більше 100 грамів, щоб не нашкодити своєму здоров'ю.