Взагалі вишня це фрукт сімейства кісточкових, але традиційно її називають ягодою. У вишні представлений широкий список вітамінів і мінералів, тому вона дуже корисна для людини.
Особливо багато в цих ягодах вітаміну А і С. Всього 100 грам вишні містять близько 20% добової потреби у вітаміні А і 17% у вітаміні С. При цьому в ягоді містяться флавоноїди, які сприяють засвоюваності вітаміну С, який необхідний для імунітету, шкіри, волосся і суглобів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Користь вишні для краси та організмуЄ в вишні також вітаміни групи В, а також різні мінерали: калій, фосфор, магній, залізо. Кислоту ягоді дають органічні кислоти, такі як: триптофан, фолієва, яблучна, саліцилова, бурштинова, лимонна та інші кислоти, які стимулюють травлення, вироблення шлункового соку. Вони пригнічують ріст шкідливих гнильних бактерій, а пектини обволікають кишечник і прискорюють перистальтику.
Червоний колір у вишні через антоціанів, які надають захисний ефект, допомагаючи клітинам пережити стрес через окислювальних процесів, а також володіють протизапальним ефектом.
Вишня корисна для серця і судин. Вітамін РР разом з аскорбіновою кислотою позитивно впливає на судини, збільшуючи їх проникність. А кумарини в складі ягоди беруть участь в регулюванні процесу згортання, попереджаючи утворення тромбів і розріджуючи кров.
При цьому вишню з обережністю слід вживати людям з підвищеною кислотністю і вже тим більше не слід їсти її на голодний шлунок через високий вміст кислот.
З тієї ж причини стоматологи рекомендують полоскати рот після вживання вишні. Вміщені в ній кислоти руйнують емаль зубів.